Szybkie i tanie kredyty dla każdego bez weryfikacji BIK i przedkładania zaświadczeń o dochodach na dowolny cel. Dobry kredyt z BIK dla bezrobotnych i zadłużonych – wypełnij darmowy wniosek 100% online. Pieniądze w 15 minut na konto bankowe na dowolny cel.

Szybkie kredyty i pożyczki bez BIK od ręki przez Internet

Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, wyposażoną w system gromadzący i udostępniający informacje o wszystkich klientach banków i instytucji finansowych. Informacje zawierają wszystkie dane personalne, wysokość zobowiązań, czas zawieranych umów, terminowość spłat (z uwzględnieniem dokładnych dan dokonywania wpłat). Każdy bank z reguły korzysta przy udzielaniu kredytów z pomocy systemu, w celu zabezpieczenia własnych interesów oraz zweryfikowaniu danego klienta. Sprawdzana są wszystkie informacje, które są najistotniejsze dla banku, szczególna uwagę skupiając na terminowości spłat oraz braku jakichkolwiek zaległości w regulowaniu należności.

Na rynku funkcjonują również takie instytucje finansowe, które udzielają kredytów bez weryfikowania swoich klientów w systemie. Oferty te są głównie skierowane do osób, które maja zaległości w spłatach kredytów lub ciąży na nich niekorzystna (negatywna) historia spłat wcześniejszych zobowiązań. Zainteresowanie tego typu ofertami wzrasta z dnia na dzień, a instytucji, które maja w swoich ofertach takie rozwiązania ciągle przybywa. Najczęściej są to tzw. parabanki, ale obecnie wiele instytucji bankowych posiada takowe oferty. Klientów przede wszystkim przyciągają ograniczone formalności oraz dostęp takich kredytów. Sumy o które można się ubiegać może nie są za wysokie, ale w momencie, gdy pojawia się potrzeba uzyskania określonej kwoty na bieżące potrzeby to najlepsza forma kredytu.

Instytucje udzielające kredytu bez BIK korzystają tylko z pozytywnych zapisów w historii kredytowej klientów, a takowych z reguły nie brakuje. Wszelkie negatywne zapiski nie są brane pod uwagę. Przed podjęciem decyzji o tego typu zobowiązaniu należy jednak mocno się zastanowić. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę całkowity koszt kredytu. Parabanki i instytucje pozabankowe chcąc zabezpieczyć się przed klientami, których wiarygodność pozostawia wiele do życzenia, ustanawiają oprocentowanie na dość wysokim poziomie. W stosunku do kredytów w bankach mogą to być nawet podwojone koszty. Po drugie należy dokładnie weryfikować i analizować umowy z parabankami, które mogą zawierać wiele różnych informacji istotnych dla klienta. Ważne są zwłaszcza informacje dotyczące działań instytucji w przypadku braku wywiązywania się przez klienta z podpisanej umowy.

Warunki zaciągnięcia taniej pożyczki i kredytu z BIK

W przypadku potrzeby zaciągnięcia pożyczki, a biorąc pod uwagę brak zdolności kredytowej lub niekorzystne opinie w Biurze Informacji Kredytowej, należy zastanowić się nad uzyskaniem potrzebnej kwoty w instytucji finansowej, która nie bierze pod uwagę wyżej wymienionych opcji. Najczęściej owe instytucje reklamują się na plakatach, bilbordach czy stronach internetowych, jednak informacje tam zawarte nie są kompletne i najlepiej udać się bezpośrednio do wybranej placówki.

Na pewno instytucja będzie żądała okazania dowodu osobistego. Najczęściej nie potrzebuje żadnego zaświadczenia o dochodach, ale może wymagać jakiegoś opłaconego ostatnio rachunku (gaz, prąd). To w pewien sposób określa klienta, wskazując, że nie zalega z comiesięcznymi płatnościami. Często również instytucje finansowe zabezpieczają się w inny sposób. W przypadku braku spłat kredytobiorca zrzeka się prawa do własności nieruchomości czy jakiejś wybranej rzeczy (która ma określoną wartość). Są to tzw. pożyczki i kredyty pod zastaw. W przypadku nie wywiązania się klienta z umowy, instytucja ma prawo do zajęcia wskazanego w umowie przedmiotu.

W zasadzie są to wszystkie warunki jakie należy spełnić, chcąc zaciągnąć pożyczkę bez BIK. Pozostają już tylko formalności, takie jak podpisanie kilkustronicowej umowy. Należy jednak zwrócić szczególna uwagę na umowę i dokładnie ją przeanalizować. W ten sposób uniknie się problemów, które mogą pojawiać się w przyszłości, przy spłacie zaciągniętego zobowiązania (często klienci mówią, że nie znali dokładnie warunków spłaty i nie wiedzieli o wszystkich kosztach związanych z zaciągnięciem pożyczki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.