Najlepsze pożyczki bez weryfikacji BIK i KRD dla każdego bez jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach. Prześlij bezpłatny wniosek online, a pieniądze zostaną przelane na Twoje konto w ciągu 15 minut. Przez Internet, bez wychodzenia z domu na dowolny cel bez spełniania złożonych formalności, jedynie na dowód.

Podstawowe zasady pożyczek bez badania BIK

Tego typu pożyczki z reguły udzielane są na dowolny cel. Klient nie musi w żaden sposób motywować chęci uzyskania dodatkowych środków, ani zaznaczać celu na jaki zostaną przeznaczone. Jeśli chodzi o czas spłaty również jest on dość mobilny. Można zaciągnąć zobowiązanie na okres kilku dni, kilku miesięcy czy nawet kilku lat. Wszystko zależy od wysokości pożyczki i możliwości klienta. Spłata również może następować w okresach wybranych przez klienta (tygodniowo, miesięcznie, całościowo – przy ustalonym wcześniej terminie). Z reguły również istnieje możliwość wyboru formy spłaty tzn. bezpośrednim przelewem na konto lub za pośrednictwem przedstawiciela danej instytucji finansowej, który wizytuje w wyznaczonych terminach klienta w domu.

Oferta z obsługa domową jest komfortową propozycja, która nie angażuje znacznie klienta. Musi on po prostu posiadać określoną sumę, w określony czasie. Wysokość udzielanych pożyczek także bywa różna, może to być zarówno 100 złotych jak i kilkanaście tysięcy. Parabanki nie wymagają poręczycieli, najczęściej również formy weryfikowania klientów są bardzo ograniczone. Wystarczy udać się do placówki z dowodem osobistym i podpisać umowę. Wszystkie koszty pożyczki są stałe i nie zmieniają się w trakcie trwania umowy, klient już przed jej podpisaniem zna wszystkie warunki. Z uwagi na silna konkurencję i ciągłą walkę o klienta tego typu instytucje nie stosują żadnych ukrytych opłat, nie pobierają prowizji ani żadnych przedpłat przed uzyskaniem określonej kwoty. Pieniądze można uzyskać zaraz po podpisaniu umowy (do ręki) lub przelewem na konto.

Jak zaciągnąć najlepszą i tanią pożyczkę na dowód

Są dwa podstawowe warunki, jakie należy spełniać starając się o pożyczkę w tego typu instytucjach: trzeba być osobą pełnoletnią oraz mieć stałe miejsce zameldowania, poświadczone wpisem w dowodzie osobistym. Niektóre instytucje wymagają również stałego źródła dochodu, ale propozycje pożyczek są skierowane także do osób nie posiadających stałych wynagrodzeń z tytułu świadczenia pracy. Jeśli chodzi o oprocentowanie pożyczek to również bywa ono zmienne. Wszystkie instytucje finansowe proponują oprocentowanie oscylujące średnio od 7 do nawet 20 procent. Wszystko zależy od wysokości pożyczanej kwoty i od terminu jej spłaty.

Zdarzają się sytuacje, że klientów instytucji finansowych, udzielających tego typu pożyczek, odstrasza wysokość wskaźnika RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania Pożyczki). Jest prosta zależność, która ustala wysokość tego wskaźnika. Im spłaty pożyczki są krótsze, tym omawiany wskaźnik jest wyższy. Dla przykładu, biorąc pożyczkę w wysokości 100 złotych na tydzień, RRSO wynosi 67,77 procent (zakładając, że należy zwrócić 101 złotych). Biorąc pożyczkę 100 złotych na rok, RRSO również wynosi 67,77 procent (zakładając zwrot w wysokości 167,77 złotych). Widać wyraźnie, że wskaźnik nie został stworzony dla pożyczek krótkoterminowych, a klienci decydujący się na tego typu pożyczki nie powinni go brać pod uwagę.

Tania pożyczka z obsługą domową lub przelewem na konto bez wychodzenia z domu

Wcześniej wspomniano, że spłat zaciągniętej pożyczki można dokonywać w dwóch formach. Po pierwsze można wybrać opcję tzw. usługi domowej, czyli wizyt przedstawiciela instytucji bezpośrednio w domu klienta. Druga forma, bardziej tradycyjna, polega na przelewach bezpośrednio na konto instytucji. Instytucje finansowe zabezpieczają się również przed nieterminowymi spłatami lub brakiem jakichkolwiek wpłat. Bardziej elastyczna jest wtedy opcja usługi domowej, gdzie klient w razie jakichkolwiek problemów finansowych może uzgodnić warunki spłat z przedstawicielem (należy jednak zwrócić uwagę, że przedstawiciele są zobligowani przez instytucje finansowe do jak najszybszej formy uzyskania należności). W przypadku korzystania z opcji przelewów na konto, instytucja finansowa pobiera dodatkowe opłaty za opóźnienia w spłatach. Najczęściej dolicza odsetki za każdy dzień zwłoki lub pobiera opłaty za każdą dodatkowa informację o minionym terminie spłaty.

Z reguły instytucje finansowe nie utrudniają klientom wcześniejszej spłaty. Najczęściej odbywa się to z korzyścią dla klienta, który nie musi ponosić już kosztów odsetek, a spłaca tylko sam kapitał. Bardzo często parabanki oferują również formę przedłużenia pożyczki lub jej ponowienia. Jeżeli klient jest wiarygodny i spłaca raty w terminie, może liczyć na kolejna propozycję na znacznie dogodniejszych warunkach.

W przypadku nieterminowych spłat lub ich braku należy wziąć pod uwagę konsekwencje wynikające z tego tytułu. Po pierwsze należy liczyć się z dodatkowymi kosztami (odsetki, monity). Po drugie, jeżeli termin płatności przekroczył 30 dni, należy spodziewać się negatywnego wpisu w Biurze Informacji Kredytowej. Może to generować wiele problemów w przyszłości, gdy osoba posiadająca takie wpisy stara się o kolejną pożyczkę. Po trzecie, konsekwencje nieterminowego spłacania są związane z zaangażowaniem w sprawę firmy windykacyjnej. Jest to ściśle związane z dodatkowymi kosztami, które są znacznie wyższe od tych wcześniejszych. Należy także pamiętać, że procedury windykacyjne znacznie ograniczają zdolność kredytowa klientów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.